Dostawa systemu szkolno-treningowego na Litwę

Konsorcjum Autocomp Management Sp. z o. o. / Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia dostarczyło odbiorcy z Litwy – Związkowi Strzelców Litewskich (LRU) dedykowany, multimedialny systemem szkolno-treningowy bazujący na technologii Systemu szkolno-treningowego „POJEDYNEK” (SI-C).

Urządzenie będzie wspomagać szkolenie członków 4-tego Dowództwa Strzelców Suwalskich, lokalnej policji i innych służb mundurowych miasta Mariampol oraz młodzieży szkolnej.

Wyrób jest profesjonalnym, ultrakompaktowym i przenośnym urządzeniem umożliwiającym prowadzenie szkolenia strzeleckiego i ogniowego w oparciu o technologię wirtualnej strzelnicy. Dzięki niemu nowi użytkownicy będą mogli uczyć się i doskonalić swoje umiejętności zarówno w manualnej obsłudze broni, celowaniu z wykorzystaniem różnych rodzajów celowników, wykrywaniu, rozpoznawaniu i identyfikacji celów oraz prowadzeniu ognia na różnych odległościach. Ponadto dostarczony symulator pozwoli na zgrywanie par i zespołów (do 4 osób ćwiczących) w zakresie wspólnego wykonywania ćwiczeń ogniowych.

Jak podkreślają nowi użytkownicy „symulator pozwala bezpiecznie, bardzo skutecznie i niedrogo uczyć i doskonalić umiejętności strzeleckie oraz kształtować i rozwijać w wśród młodzieży tak ważne cechy jak odpowiedzialność, koncentracje i pewność siebie a umiejętności kształtowane są za pomocą elementów zabawy i pozytywnych nawyków”.

Góra