POJEDYNEK na Strzeleckich Mistrzostwach Polski w Kielcach

Autocomp Management wraz z Wojskowym Instytutem Technicznym Uzbrojenia uczestniczył w wojewódzkich eliminacjach „Strzeleckich Mistrzostw Polski klas mundurowych” które odbyły się 5 października 2022 roku w Kielcach. Były to pierwsze oficjalne zawody z wykorzystaniem systemów szkolno-treningowych „POJEDYNEK”.

Organizatorem zawodów był Szef Ośrodka Zamiejscowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kielcach. Autocomp Management i Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia byli współorganizatorami eliminacji. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Wojewoda Świętokrzyski.

W wydarzeniu wzięło udział 25 drużyn. Do oficjalnych eliminacji przystąpiło 16 drużyn ze szkół, które realizują programy MON:

  • Zespół Szkół Mechanicznych w Kielcach

  • Niepubliczne Technikum im. Wojska Polskiego w Starachowicach

  • Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Kard. Wyszyńskiego w Staszowie

  • Niepubliczne Technikum Zawodowe im Żołnierzy Sił Pokojowych ONZ ZDZ w Kielcach

  • Niepubliczne Technikum Zawodowe ZDZ w Końskich

  • Niepubliczne Technikum im. Tadeusza Kościuszki ZDZ w Ostrowcu Świętokrzyskim

Drużyny rywalizowały w 3 konkurencjach. Na systemach szkolno-treningowych „POJEDYNEK” wygenerowano scenariusze dla konkurencji i przeprowadzono zawody. Klasyfikację końcową wygrała drużyna Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach w składzie: Aleksander Węglarczyk, Krystian Zaleśny i Aleksander Mazur. Zwycięzcy wezmą udział w Finale Strzeleckich Mistrzostw Polski, który odbędzie się we Wrocławiu w dniach 8 – 10 listopada br. Składamy serdeczne gratulacje Zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu.

Góra